Terapeutické desky

Nášlapná plocha je vyrobena z JASANU, pro jeho krásnou kresbu a vlastnosti. Boční lišty jsou z DUBU, pro jeho pevnost a trvanlivost. Pro povrchovou úpravou používáme SAFLOROVÝ OLEJ (Světlicový olej - ze všech olejů minimálně zbarví dřevo, prakticky jen vyzdvihne jeho kresbu.

Varianty

Barefoot

Yoga

Nature

Našlápnout
Prospěšnost
Použití
Reference
Fotogalerie
Víte o tom, že chodidla jsou odrazem našeho těla?

Naše chodila jsou odrazem našeho těla. Ukazují celkovou vitalitu organismu, tak jak se cítí vaše nohy, tak se cítíte ve svém těle. Jelikož na ploskách chodidel jsou uloženy akupresurní body a ty se vztahují k celému organismu. Né náhodou vedou přes celé nohy meridiány jednotlivých vnitřních orgánů. Proto jsou oblíbené masáže zaměřené na reflexologii chodidel. A vy si takovou automasáž a stimulaci akupresurních bodů můžete dopřát na terapeutické desce kdykoliv, když si vzpomenete.

Zaměřte se na chodidla a vyřešíte si s tím řadu bolestí!

Často si uvědomíme problém, až když nás něco na těle začne bolet a znepříjemnovat nám život. Pokud se zaměříme na chodidla, může se jednat o bolest, která pramení ze zdravotních důvodů nebo díky použití nevhodné obuvi. Také zaznamenáváme popraskané paty, otlaky, mozoly a třeba i klouby, které se deformují (halux valgus).

Náš pomocník terapeutická deska vám pomůže...
  • Ve správném držení těla - Díky terapeutické desce si uvědomíte tříbodovou oporu nohy a tím se narovnáte. Pokud tuto změnu pohybového návyku přenesete i do běžného života, věřte, že vám to pomůže s řadou bolestí.
  • Důkazem prospěšnosti desky je i fakt, že ji používá řada fyzieoterapeutů ve svých ordinacích jako nástroj diagnostiky.
  • Počátek správné péče o chodidla
  • Oblíbili si je také na jógových lekcích, kde lektoři díky nekompromisnímu povrchu desky lépe dokáží vysvětlit správný stoj.
  • fanoušci barefoot a bosého chození, kteří našli zalíbení v automasáži reflexních bodů.
  • Uvědomění se, zastavení, prostě taková chvilka pro sebe
Masáž nohou?

Důkazem prospěšnosti desky je i fakt, že ji používá řada fyzieoterapeutů ve svých ordinacích a na kurzech i na kurzech o správné péči o chodidla. Oblíbili si je také na jógových lekcích, kde lektoři díky nekompromisnímu povrchu desky lépe dokáží vysvětlit správný stoj. fanoušků barefoot a bosého chození, kteří našli zalíbení v automasáži reflexních bodů.
Reflexní zóny chodidel


Jak s terapeutickou deskou Forestones pracovat?

Stoupněte si na terapeutickou desku bez přemýšlení a chvíli pozorujte jak stojíte, kde cítíte největší tlak hrotů. Stojíte na obou chodidlech stejně nebo zatěžujete jednu nohu více? Padají vaše kotníky dovnitř? A co dělají prsty? Dokážete je jeden po druhém rozložit? Cítíte patu? Zavřete oči a projděte si vaše tělo. Stojíte rovně nebo přenášíte váhu na jednu stranu více. Jsou vaše kyčle stabilizované v kloubních jamkách? Předsouváte bradu nebo je zasunutá a hlava je v ose těla? Máte uvolněné trapézy? A co váš dech? Dýcháte? A nebo zadržujete dech. Dýcháte povrchově nebo používáte bránici. Ano, je to spousta otázek, ale zásadních pro vaše zdraví.

Jak by to tedy mělo vypadat v praxi?

Uvědomte si obě vaše chodila, kdy váhu rozložíte stejně. Váha by měla být na malíkové hraně, pod základem palce a patě. Špičky by měly mířit rovně, vaše chodidla i kotníky jsou přímo pod kyčelními klouby, ramena a lopatky jsou do šířky a dolů, hlava vytažená zezadu z krku, uvolněný hrudník, aktivní břišní svaly, které podpírají bederní páteř. Uvolněné trapézy a také obličej. Váš dech by měl být klidný a hluboký.

Jistě jste zaznamenali rozdíl. Ve správném stoji, kdy pracují vaše klenby můžete na desce jen stát nebo přešlapovat. Můžete přecházet i přes hrany desky. Stále ale mějte na mysli správné držení těla. Sledujte jak dlouho vydržíte na desce stát a tuto dobu prodlužujte. Jakmile sestoupíte z desky nechte vaše nohy za vás říct jak se cítí. Můžete cítit brnění, teplo, příjemnou bolest i lehké vibrace. Věnujte sami sobě každý den tuto vědomou činnost. Pocit, kdy z desky sestoupíte si zamilujete. Je tak trochu návykovým orgasmem vašich chodidel.

Čím častěji se postavíte na desku a budete si vědomi vlastního těla, tím rychleji můžete změnit váš chybný pohybový stereotyp a napravit tak řadu neduhů, které vám vaše tělo třeba již začlo bolestí signalizovat.

bosaturistika.cz

První dojem je skvělý, dřevěná pomůcka pro stimulaci chodidel. Krásné logo, materiál, provedení. Zaujme na první pohled. Jakmile ji vezmete do ruky, první, co Vás napadne je: "tohle bude bolet". Ale jelikož vyznavate chůzi naboso, těšíte se na první kontakt s chodidly. Ten je dokonalý. Váha se dokonale rozprostre a nohy jsou stimulované rovnoměrně, pokud tedy chcete.... Pokud nechcete, můžete si pohrávat se zatížením různých částí nohou. S tím Vám dopomůže právě dokonale vytvořený povrch. Tolik můj subjektivní dojem.
Pro fyzioterapeuta pomůcka představuje mimo cvicebni nástroj také možnost diagnostiky. Jakým způsobem na ni klient nastupuje, kterou nohu zvolí, jak vnímá povrch,... z toho všeho zkušené oko vyčte hodně potřebných informací.

Podložku Forestones také ráda využívám jako pomůcku k otypování povahy dětí i dospělých. Většina z mých klientů se na ni dívá s počátečním nejistotou. Předpokládají, že stoj na ní nebude příjemný. Je zajímavé sledovat,jak reagují jejich děti. Zda nejistotu sdílejí nebo jsou kamikadze, kteří nehledí na pud sebezáchovy, na podložku vletí bez rozmyslu a diví se až ex post. Rozvážné povahy ji klidně nejdříve prozkoumají rukou, obzvláště opatrní ústy, a nohy použijí jako poslední.


Mgr. Martina Miklovičová
www.bosaturistika.cz
Číst dále

NITROBLOK.CZ

Na reflexní desku Forestones jsem se poprvé postavila na jógovém lektorském kurzu a bylo mi hned jasné, že ji budu chtít nejen sama používat, ale i nabízet ve svém jógovém studiu v Písku. Má soukromá deska našla místo v naší koupelně a od té doby se z procesu čištění zubů stala také reflexní masáž chodidel.... Deska ve studiu leží pod schody, které vedou do našich sálů. Pravidelně se před lekcí vytvoří malá fronta čekatelů na “pošlapání podložky”, než pokračují dále. Mnoho našich klientů si desku zakoupilo domů, protože je to zkrátka strašně příjemné. Řadu jich prodáváme jako dárky pro někoho dalšího. Pomůcka je totiž nejen účelná, ale i krásná. Masivní dřevo se hodí do každého interiéru, působí teple, kvalitně, trvanlivě a ekologicky.

V současné době zvažujeme zavedení podložek do skupinových lekcí, abychom našim klientům dokázali lépe zprostředkovat uvědomění způsobu došlapu na vlastní chodidlo (která část se zatěžuje, kam je třeba přenést váhu, kde případně cítíme napětí) a také rozdíl v prokrvení a pocitu z vlastního chodidla po delším používání reflexní terapeutické desky.

Od chodidla se odvíjí celý náš stoj, celá naše postura. Naše nohy nás donesly tam, kde dnes jsme a zaslouží si větší péči, než jen každodenní obutí do bot.

S přáním jen toho dobrého

Klára Kadlecová
Nitroblok - jóga studio Písek
Číst dále

VIVOBAFEFOOT Concept Store Ostrava

Kvalita, funkčnost a perfektní designový kousek. To nás nadchlo, to se nám líbí a proto terapeutická dřevěná deska od firmy Forestones našla své místo i v naší nové prodejně v Ostravě. Kam se skvěle hodí, ale také sklízí úspěch u našich zákazníků.... Na prodejně si můžete sami otestovat, jak máte citlivé chodidlo a zda vás ostrost hrotů překvapí.

vivoostrava.cz
Číst dále
Načíst další
EAN 0745114158918

Objednávka

Terapeutická
deska
2 480 Kč
Včetně DPH 21%
Varianta
Doprava
Platba
Dodací údaje
Sourhn
Hodnota objednávky
Dopravné - Osobní odběr
Platba - Dobírka

Celkem
Celkem bez DPH